YALOVA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
İŞYERİ SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ

Okul/Kurumların MEBBİS İş Sağlığı ve Güvenliği Modülü "ACİL DURUMLAR VERİ GİRİŞLERİ"

Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Merkez ve İlçelerdeki tüm okul ve kurumlarımızın; MEBBİS İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi (İSGB) Modülündeki veri giriş alanlarına, "ACİL DURUMLAR VERİ GİRİŞLERİ" bilgi girişlerinin 28.04.2017 tarihine kadar tamamlamaları gerekmektedir.
Okul/Kurumların MEBBİS İş Sağlığı ve Güvenliği Modülü "ACİL DURUMLAR VERİ GİRİŞLERİ"

         Bakanlığımız İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetlerinin; verimli, sürdürülebilir, veri ve bilgilerin güncel kayıtlarının tutulması ile bilgi güvenliğinin sağlanması amacıyla izlenebilir ve yönetilebilir bir biçimde, MEBBİS yazılımı ile bütünleşik İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi (İSGB) modülü oluşturulmuş, İSG iş ve işlemleri modül üzerinden elektronik ortamda yönetilmektedir. 

Okul/Kurumlarımızın acil durumlarının; ilgi (b) ve (c) Yönetmelik ile ilgi (d) Yönerge hükümleri doğrultusunda belirlenmesi ve olumsuz etkilerinin azaltılması, önleyici ve sınırlandırıcı tedbirlerinin alınması, acil durum ekiplerinde görevlendirilecek kişilerin belirlenmesi, ekiplerde görevli kişilerin eğitilerek yetkinliklerinin üst seviyeye çıkarılması, acil durum müdahale ve tahliye yöntemlerinin kayıt altına alınması, plânlı bir biçimde koordinasyon ve işbirliği içinde yönetilmesi amacıyla MEBBİS İSGB modülü “Kurum Acil Durum İşlemleri” ekranı bilgi girişine açılmıştır. 

Okul/Kurumlardaki acil durumların İşyerlerinde Acil Durumlar Hakkında Yönetmelik esasları doğrultusunda ;MEBBİS "Kurum Acil Durum İşlemleri" Modülündeki veri giriş alanlarına bilgi girişlerinin 28.04.2017 tarihine kadar tamamlanması gerekmektedir. Merkez/ ilçeler arasında yapılacak işlemlerde birliktelik sağlanması için Aşağda ekte sunulan  "MEBBİS İSGB MODÜLÜ ACİL DURUMLAR VERİ GİRİŞLERİ KILAVUZU" başlıklı yazının incelenerek veri girişlerinin Kılavuzda belirtildiği şekilde girilmesi gerekmektedir.Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılacak program doğrultusunda Merkez/İlçe Okul/Kurum Müdürleri ile bilgilendirme toplantıları yapılacaktır.

Nurettin KAÇİRA            

Yalova İl  İSGB Koordinatörü


/meb_iys_dosyalar/2017_04/05102016_MEBBIS_ISGB_MODULU_ACIL_DURUMLAR_VERI_GIRISLERI_KILAVUZU.ppsx

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 238 Merkez/YALOVA - 02268141632 İç Hat1125

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.