YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
İŞYERİ SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ

13 Ekim Dünya Afetleri Azaltma Günü Etkinliği

13 Ekim Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü etkinlikleri kapsamında AKUB ekibimizin İl Jandarma, AFAD , İtfaiye ve 112 Sağlık ekipleri ile ortaklaşa düzenlediği tatbikat Adnan Menderes MTAL'de yapıldı.
13 Ekim Dünya Afetleri Azaltma Günü Etkinliği

13 Ekim günü,  Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun onayı ile 1989 yılından itibaren Dünya Afet Risklerinin Azaltılması günü olarak belirlenmiştir.Afetlerde risk azaltımı, afet nedenlerini analiz etme ve azaltmaya yönelik sistematik çalışmaları kapsayan bir kavramdır. Tehlikelere maruz kalmanın, incinebilirlik/kırılganlık nedenlerinin azaltılması, yerleşim yerlerinin ve çevrenin yönetimi, olaylara hazırlık ve erken uyarı sistemleri geliştirilmesi gibi uygulamalar afetlerde risk azaltımı çalışmaları arasında yer almaktadır. 
        Afetlerde risk azaltımı, afet yönetimi, afetlere hazırlık gibi disiplinleri içinde barındırmakta ve sürdürülebilir gelişmenin önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Bu hususta gelişme sağlanabilmesi ve bu gelişmenin sürdürülmesi afet risklerinin azaltılması ile mümkün olup, afetlerde risk azaltımı çalışmaları toplumun her kesimini, kamu ve özel sektörün tüm birimlerini içermektedir.          Bu doğrultuda,  "13 Ekim Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü" kapsamında,Yalova Adnan Menderes MTAL'de İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz AKUB Ekibinin, İl Jandarma Komutanlığı, AFAD İl Müdürlüğü, Yalova Belediyesi İtfaiye Ekipleri ve İl Sağlık Müdürlüğü 112 Ekiplerinin katılımıyla ortaklaşa   düzenlediği etkinlikle öğrencilerin  "Afete Hazırlık"  konusunda farkındalıklarının ve bilgi düzeylerinin arttırılması amaçlanmıştır. Etkinlikte belirlenen senaryo kapsamında Tahliye Tatbikatı , Yaralı kurtarma ve Taşıma Yöntemleri tatbikatı ve Yangın Söndürme tatbikatı yapılarak etkinlik başarılı bir şekilde sonlandırılmıştır.13-10-202213-10-202213-10-202213-10-202213-10-202213-10-2022

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 238 Merkez/YALOVA - 02268141632 İç Hat1125

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.