YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
İŞYERİ SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ

Karantina Sınıf Bildirimi

Karantina Sınıf Bildirimi

           Sağlık Bakanlığınca yayınlanan COVID-19 | SALGIN YÖNETİMİ VE ÇALIŞMA REHBERİ'nde "Aynı sınıfta eş zamanlı (10 gün içerisinde) birden fazla vaka çıkması durumunda sınıftaki tüm öğrenciler yakın temaslı olarak kabul edilir. Bu öğrenciler eve gönderilir ve Sağlık Bakanlığı Temaslı Takibi, Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzlemi ve Filyasyon Rehberi'ne (İlk ve Orta Öğretim Öğrencilerinde Yakın Temaslı Uygulaması) göre yönetilmelidir." denilmektedir. Aynı zamanda Sağlık Bakanlığı Temaslı Takibi, Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzlemi ve Filyasyon Rehberi'nde de Temaslı değerlendirilmesi yapılırken, semptomatik vakalarda semptomların ortaya çıkmasından önceki 2 gün (48 saat) ,asemptomatik vakalarda PCR testi için numune alınmasından önceki 2 gün (48 saat) içinde temaslı olan kişiler değerlendirmeye alınır denilmektedir.

           Yukarıdaki maddelere istinaden karantinaya alınacak sınıflarda bu maddelere özel olarak dikkat edilmesi ve karantinaya alınan sınıfların bilgilerinin MEBBİS'e işlenmesi ve ayrıca  FR.30 İzolasyona Alınan Öğrenci Bildirim Formunu doldurulması gerekmektedir.. (Formu İndirmek İçin Tıklayınız)

           Doldurduğunuz formu İlçelerde İlçe Sağlık Müdürlüğüne,  İlde İSG Birimine karantinaya aldığınız gün içerisinde mutlaka ulaştırınız. Devam etmeyen ya da karantina tarihinden önceki 48 saat içerisinde sınıfta olmayan öğrencileri listeye yazmayınız.

           Mebbis girişi yapılıp, FR.30 evrakını doldurup gönderdikten sonra aşağıdaki linkteki form da doldurulacaktır.

          Karantina Sınıf Bildirimi

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 238 Merkez/YALOVA - 02268141632 İç Hat1125

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.